101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dziś poznamy laureatów „Czystych serc”

Data publikacji: 26.09.2017 13:32 / Data aktualizacji: 29.09.2017 09:09
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja dotycząca akcji "Czyste Serce".Na zdjęciu : Krzysztof Słoń - Senator RP, Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski, Janusz Knap - Prezes Radia Kielce i Przemysław Predygier - Dyrektor TVP3 Kielce
Kielce. 26.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczy dzisiaj (piątek) statuetki za propagowanie wśród młodzieży stylu życia wolnego od uzależnień. „Czyste serca” zostaną przyznane w pięciu kategoriach: „instytucja”, „organizacja pozarządowa”, „wydarzenie/akcja”, „osoba fizyczna” oraz „innowacje społeczne”.

- Nagroda ma być podziękowaniem dla osób, instytucji i organizacji, które odpowiadają na potrzeby innych - podkreśla wojewoda Agata Wojtyszek. - Celem jest pokazanie, że w województwie świętokrzyskim jest wielu ludzi i instytucje działające na rzecz osób, które pogubiły się w życiu i wymagają wsparcia. Takie instytucje działają, nie oczekując na laury - dodała wojewoda.

Konferencja dotycząca akcji "Czyste Serce". Na zdjęciu : Agata Wojtyszek - Wojewoda ŚwiętokrzyskiKielce. 26.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kapituła złożona, m.in., z rektorów kieleckich uczelni, przedstawicieli mediów i instytucji związanych z leczeniem uzależnień wybrała laureatów spośród 15 zgłoszeń.

- Kandydatów do nagrody zgłosiło także Polskie Radio Kielce. Są to osoby i instytucje, które można było usłyszeć na naszej antenie, kiedy mówiły o swojej pracy i inicjatywach. Radio Kielce przedstawiło kandydatury w każdej kategorii i ma nadzieję, że przynajmniej jedna z nich otrzyma nagrodę wojewody. Naszej rozgłośni zależało przede wszystkim na uhonorowaniu osób, które pomagają innym z potrzeby serca, choć nie jest to związane z ich pracą zawodową - mówi Janusz Knap, prezes rozgłośni.

Konferencja dotycząca akcji "Czyste Serce". Na zdjęciu : Krzysztof Słoń - Senator RP.Kielce. 26.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Senator Krzysztof Słoń podkreśla, że wartością nagrody jest nagradzanie także osób, których praca nie jest szeroko znana. To ważne dla środowisk, z którymi pracują laureaci. Parlamentarzysta przyznał, że odbiera wiele pozytywnych sygnałów na temat nagrody ze środowiska osób niepełnosprawnych, starszych i młodzieży, potrzebującej wsparcia w trudnościach.

- Mam nadzieję, że w naszym województwie nie zabraknie laureatów takich statuetek jak „Czyste Serce”, „Anioły Dobroci”, czy „Burzyciele Barier” - dodał senator.

„Czyste serca” są przyznawane przez wojewodę świętokrzyskiego od 2003 roku. To hołd dla Marka Kotańskiego, twórcy MONAR-u i „Ruchu Czystych Serc”. Rok temu nagrodą wyróżniono np. Caritas Diecezji Kieleckiej, Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych Kałków-Godów i Alicję Piłat, założycielkę Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się dzisiaj (piątek) o godzinie 12 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution