101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Baza odtajniona. To stąd miały startować autobusy firmy Michalczewski

Data publikacji: 26.09.2017 14:42
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Teren przy ulicy Przęsłowej 4, gdzie miała być usytuowana baza autobusowa firmy Michalczewski
Kielce. 26.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarząd Transportu Miejskiego odtajnił na wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji dokumentację, złożoną w przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc przez firmę Michalczewski. Wynika z niej, że baza transportowa radomskiego przewoźnika miała się znajdować przy ulicy Przęsłowej.

Z informacji Radia Kielce wynika, że działka miała być dzierżawiona od spółki Lech Trans. Właściciel firmy Leszek Tusień nie chciał jednak ujawnić, czy radomski przewoźnik kontaktował się z nim w sprawie nieruchomości przy ulicy Przęsłowej. Według jego opisu działka jest utwardzona, znajduje się na niej budynek gospodarczy oraz warsztat samochodowy. Na tę chwilę nie ma tam jednak stacji paliw, ani myjni dla autobusów.

Teren przy ulicy Przęsłowej 4, gdzie miała być usytuowana baza autobusowa firmy MichalczewskiKielce. 26.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zdaniem prezes MPK Elżbiety Śreniawskiej, miejsce to nie jest przystosowane do pełnienia roli bazy transportowej.

Prezes MPK Elżbieta Śreniawska, podczas konferencji prasowej w miejscu, gdzie miała być usytuowana baza autobusowa firmy MichalczewskiKielce. 26.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z informacji przekazywanych przez ZTM wynika, że spółka Michalczewski nie podejmowała żadnych działań zmierzających do uzyskania niezbędnych pozwoleń np. na budowę myjni. Dodatkowo, miejscy urzędnicy stwierdzili, że nie ma możliwości skrócenia czasu rozpatrywania ewentualnych wniosków inwestora dotyczących np. decyzji środowiskowych.

Dyrektor ZTM Marian Sosnowski informował w ubiegłym tygodniu, że było to jednym z powodów, dla których firma Michalczewski została wykluczona z przetargu. Dodatkowo ZTM swoją decyzje podpierał opinią biegłego, który miał zbadać, jaki czas jest potrzebny na przygotowanie bazy transportowej. Profesor Jerzy Zbigniew Piotrowski i zespół ekspertów z Politechniki Świętokrzyskiej uznali, że minimalny okres to osiem miesięcy.Tymczasem Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że przewoźnik, który wygra przetarg musi zorganizować bazę w 5 miesięcy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution