101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Platforma w Ostrowcu rozwiązana. Za współpracę z PiS?

Data publikacji: 26.09.2017 18:42 / Data aktualizacji: 26.09.2017 19:30
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja prasowa PO. Paweł Zalewski wzywa do rozwiązania koalicji PO-PiS
Kielce. 21.07.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim. Taką decyzją nie jest zaskoczony komisarz regionalnych struktur PO Paweł Zalewski. Jak mówi, jest ona skutkiem kryzysu, który w Platformie ostrowieckiej trwał od ponad roku. Ten ruch - jak dodaje - jest również elementem przygotowań do wyborów samorządowych.

Dwa miesiące temu Paweł Zalewski apelował w Ostrowcu Świętokrzyskim do działaczy swojej partii o rozwiązanie koalicji sprawowanej w Radzie Powiatu wraz z Prawem i Sprawiedliwością. Propozycja została wówczas odrzucona.

Przewodniczący partii w powiecie i sprawujący funkcję wicestarosty Eligiusz Mich nie widział potrzeby rozwiązywania koalicji. W jego opinii współpraca ze starostą Zbigniewem Dudą z PiS-u układa się dobrze. Dodał wtedy także, że decyzja o ewentualnym wyjściu z koalicji w radzie powiatu ostrowieckiego ponownie będzie rozpatrywana po wyborach wewnętrznych w PO. Miały się one odbyć jesienią.

Dzisiaj Eligiusz Mich nie chciał komentować decyzji władz partii o rozwiązaniu struktur. Jak poinformował Radio Kielce, jutro zostanie zwołana konferencja prasowa.

Od daleko idącego komentarza wstrzymuje się także starosta ostrowiecki Zbigniew Duda z PiS. Uważa on, że to wewnętrzna decyzja Platformy Obywatelskiej, która nie musi oznaczać rozpadu koalicji rządzącej powiatem. - Obecnie większość radnych nie chce jej rozwiązania - powiedział.

Do czasu wyborów komisarzem struktur PO w powiecie ostrowieckim został radny wojewódzki Grigor Szaginian. Jego zadaniem ma być odbudowanie partii w powiecie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution