101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

O krok od tragedii. Pociąg przejechał, szlabany nie były opuszczone [WIDEO]

Data publikacji: 27.09.2017 14:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nagranie z rejestratora zamontowanego w aucie - pociąg przejeżdża przez drogę mimo podniesionych zapór
Jędrzejów. 26.09.2017 / Fot. archiwum prywatne

Barbara Terczyńska, mieszkanka Laskowa koło Jędrzejowa, cudem uniknęła śmierci na przejeździe kolejowym. Dzięki temu, że mimo podniesionych zapór zwolniła samochodem tuż przed strzeżonym przejazdem kolejowym na ulicy Małogoskiej w Jędrzejowie nie wjechała pod pociąg.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 7.40. Cała sytuacja została nagrana dzięki wideorejestratorowi, który miała w samochodzie. Jak wspomina, po tym wydarzeniu nadal nie może dojść do siebie. Dodaje, że w szoku nawet nie sprawdziła dlaczego dróżniczka nie opuściła szlabanów.

Jak tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK, na przejeździe nastąpiło czasowe wyłączenie urządzeń związane z brakiem zasilania. Jednak w tym czasie ochronę powinien pełnić dróżnik. Dodaje, że osoba, która pełniła tam służbę na czas wyjaśnienia sprawy została odsunięta od pracy. Teraz trwa dochodzenie wyjaśniające.

Jak dodaje pani Barbara, film nagrany przez wideorejestrator został zamieszczony przez jej syna w  Internecie, aby był przestrogą dla innych użytkowników dróg. Pokazuje, że nie można bezgranicznie ufać urządzeniom. Obecnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution