101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Włoszczowa nie potrzebuje ginekologii? Likwidują oddział

Data publikacji: 28.09.2017 15:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

20.4.2016 Włoszczowa. Otwarcie poradni onkologicznej
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Od najbliższej niedzieli (1 października) w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie im. Jana Pawła II przestanie funkcjonować oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Informacja na ten temat została wywieszona w lecznicy. Zaskoczenia tym nie kryją powiatowi radni.

Jak informowaliśmy już w maju, na oddziale brakuje lekarzy, a w szpitalu rodzi się coraz mniej dzieci, dlatego oddział od wielu lat generował straty. Miesięcznie przebywa tam mniej, niż 100 pacjentek, a rocznie na świat przychodzi w lecznicy zaledwie około 350 dzieci. Za 2016 rok strata finansowa wynosiła prawie milion dziewięćset tysięcy złotych, a od 2014 roku to ponad 5 mln zł.

Starosta włoszczowski Jerzy Suliga powiedział, że o sprawie zamknięcia oddziału rozmawiać będzie jeszcze zarząd powiatu. - Chcielibyśmy jeszcze w jakiś sposób uratować ten oddział, głównie poprzez sprowadzenie właściwych specjalistów, nie wiem jednak, czy nam się uda - przyznaje Jerzy Suliga.

Zaskoczona decyzją dyrekcji jest Renata Łowicka, przewodnicząca Komisji Zdrowia Rady Powiatu i szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych we włoszczowskim szpitalu. - Nikt z komisji zdrowia, ani ze związku zawodowego nie otrzymał oficjalnie informacji o likwidacji oddziału ginekologicznego. O tej decyzji nie wie też nic Rada Społeczna Szpitala - powiedziała.

W pierwszym kwartale tego roku, także z powodu zbyt małej liczby pacjentek, zamknięto oddział ginekologiczny w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution