101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Podziel się posiłkiem z najuboższymi

Data publikacji: 29.09.2017 07:29 / Data aktualizacji: 29.09.2017 15:57
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zbiórka żywności. Maja Puchała - wolontariuszka
Kielce. 30.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W świętokrzyskich sklepach trwa drugi dzień ogólnopolskiej zbiórki „Podziel się posiłkiem”. Przeprowadzana jest z myślą o dzieciach. Organizatorzy liczą, że do specjalnie oznakowanych koszy trafiać będą płatki śniadaniowe, mleko, gotowe dania, słodycze oraz dżemy.

Po raz kolejny w zbiórkę włączyła się Aniela Białacka. Jak mówi, warto pomagać szczególnie  dzieciom.

- Pomaganie innym powinno być naszym obowiązkiem. Od kilku lat udzielam się w tego typu akcjach, kupując i wkładając do koszy suche produkty, typu mąka, cukier, czy kasza - dodała.

Od kilku lat wolontariuszem w zbiórkach żywności jest Maja Puchała z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Darczyńcy najczęściej do kosza wkładają makarony oraz inne produkty o dłuższym terminie do spożycia. Z reguły są hojni, chociaż zdarzają się osoby, które omijają nas szerokim łukiem. Jak dodaje charytatywna działalność sprawia dużo satysfakcji, dlatego chętnie pomaga w prowadzeniu tego typu zbiórek.

W sklepie przy ulicy Warszawskiej w Kielcach chętnych do włączenia się w akcję nie brakuje.

- Chciałem pomóc, a jeżeli mogę to zrobić w tak prosty sposób, tym bardziej nie ma się nad czym zastanawiać - stwierdził pan Bogdan.

Z kolei pani Daria przyznała, że każdy zasługuje na pomoc drugiego człowieka. Tym bardziej dzieci.

- Kupienie np. płatków śniadaniowych nie jest dla mnie wielkim problemem - dodała rozmówczyni Radia Kielce.

Zbiórka żywnościKielce. 30.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zbiórka żywności nie byłaby możliwa do przeprowadzenia, gdyby nie pomoc wolontariuszy. W tym roku do akcji przyłączyło się ich około 1200. Wśród nich jest Aleksandra Zwierzchowska z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach.

- Po raz pierwszy biorę udział w zbiórce żywności jako wolontariusz. To forma dobrego uczynku, więc warto. Do naszych zadań należy rozdawanie ulotek i segregowanie produktów. Ludzie chętnie włączają się w akcje i wkładają do koszy różne produkty spożywcze. To cieszy - stwierdziła Aleksandra Zwierzchowska.

Zbiórka żywności oprócz Kielc prowadzona jest w wielu innych świętokrzyskich miastach, m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach, Opatowie, Końskich, Nowym Korczynie, Busku-Zdroju, Chęcinach, Piekoszowie, Morawicy, Jędrzejowie i Łopusznie. Akcja potrwa dziś do godziny 19.

Następnie zebrana żywność trafi do magazynów banków żywności, gdzie zostanie posegregowana i zważona, a potem przekazana zostanie organizacjom działającym na rzecz dzieci, z którymi współpracują banki żywności. Są wśród nich świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe oraz stowarzyszenia i szkoły.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions