101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mieszkanie Plus w Sandomierzu: bloki tylko przy Portowej

Data publikacji: 29.09.2017 14:42
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Radio Kielce

58 mieszkań powstanie w Sandomierzu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Wybudowane będą dwa bloki przy ulicy Portowej w prawobrzeżnej części miasta.

Taka decyzja zapadła po wizycie przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego, którzy odwiedzili  miejsca proponowane przez miasto na lokalizację bloków przy ulicy Lubelskiej oraz Portowej. Jak się okazało tylko lokalizacja przy Portowej została zaakceptowana przez władze banku.

Z budowy bloku przy Lubelskiej zrezygnowano uznając, że byłoby tam trudno znaleźć chętnych na mieszkania.

- Ponadto tamten teren nie jest uzbrojony w przeciwieństwie do Portowej, gdzie wszystko jest gotowe pod inwestycję - poinformował burmistrz Marek Bornkowski.

Gdy bank prześle stosowne dokumenty zostanie powołana spółka, która zajmie się budową mieszkań.

Miesięczny czynsz w tych mieszkaniach będzie na poziomie od 15 do 18 zł za metr kwadratowy. Burmistrz  Marek Bronkowski uważa, że z powodu tych kosztów tylko niektórzy z grona oczekujących na mieszkania komunalne zdecydują się skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Jego zdaniem ta propozycja bardziej zainteresuje osoby, które obecnie wynajmują w Sandomierzu mieszkania i płacą za to w zależności od wielkości lokalu 900 do 1 400 zł miesięcznie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions