101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pijany próbował ukraść helikopter

Data publikacji: 29.09.2017 15:26
Kategoria: Wiadomości /Źródło: PAP
Komentarze

06.09.2017 Kielce. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. MSPO. Śmigłowiec Sikorsky Black Hawk
Kielce. 06.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce / Radio Kielce

Do pięciu lat więzienia grozi 35-letniemu mężczyźnie, który włamał się nocą do helikoptera i usiłował nim odlecieć. - Mężczyznę, który miał już założone słuchawki lotnicze i manewrował drążkiem sterującym, spłoszyli pracownicy firmy - poinformowała w piątek małopolska policja.

Helikopter należał do firmy, która specjalizuje się w pracach związanych z napowietrznym przeglądem linii energetycznych. Stał na pasie zieleni obok dużego kompleksu hotelowego w miejscowości pod Tarnowem.

W poniedziałek przed północą pracownicy firmy wracali do hotelu. Kiedy mijali śmigłowiec zobaczyli w środku mężczyznę z założonymi na głowie słuchawkami lotniczymi, manewrującego drążkiem sterowniczym. Jak się zorientowali, nie był to ich pilot. Gdy mężczyzna zauważył, że ktoś się nim interesuje, wybiegł z kabiny i rzucił się do ucieczki. Pracownicy firmy po krótkim pościgu ujęli go i wezwali policję.

Jak się okazało był to pijany gość hotelowy. 35-latek przyjechał do powiatu tarnowskiego na delegację służbową z województwa świętokrzyskiego. Twierdził, że tego dnia pił alkohol i - jak to ujął - "film mu się urwał". Nie wie, jak pokonał zabezpieczenia helikoptera i co robił w środku.

Jak ustaliła policja, wyrwany został skobel w prawych drzwiach kabiny. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions