101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Po głosowaniu w sprawie immunitetu posła Tarczyńskiego wniosek o wyrzucenie z partii

Data publikacji: 29.09.2017 15:45
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Poseł Dominik Tarczyński, Prawo i Sprawiedliwość
Fot. Rafał Gasiński /

Prezydium Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości zarekomendowało wydalenie posła Łukasza Rzepeckiego z partii. W środę na posiedzeniu Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych jako jedyny poseł PiS głosował za odebraniem immunitetu poselskiego świętokrzyskiemu posłowi Dominikowi Tarczyńskiemu.

Komisja zawnioskowała o uchylenie immunitetu w związku z oskarżeniem skierowanym przez posła Tarczyńskiego wobec Marcina Kierwińskiego z Platformy Obywatelskiej o lobbing na rzecz firmy Airbus Helicopters.

Dzisiaj Dominik Tarczyński nie chciał stwierdzić jednoznacznie, że rekomendacja dotycząca wyrzucenia posła Łukasza Rzepeckiego z Prawa i Sprawiedliwości to kara za środowe głosowanie. - Wolę, żeby oceniali to przedstawiciele władz klubu. Uważam jednak, że podstawą funkcjonowania klubu PiS powinna być lojalność, a tej w tym przypadku zabrakło - powiedział Radiu Kielce parlamentarzysta. Dodał, że lojalność jest ważniejsza od ryzyka utraty większości parlamentarnej.

Poseł Łukasz Rzepecki jest najmłodszym posłem w obecnej kadencji Sejmu. - Ze strony Rzepeckiego było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego – tłumaczyła wniosek o jego wykluczenie rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała też, że Rzepecki wystąpił „przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek”. W lipcu Łukasz Rzepecki wystąpił także przeciwko forsowanemu przez klub PiS wnioskowi o wprowadzenie opłaty paliwowej. Nie wziął także udziału w glosowaniu zawetowanej później przez prezydenta RP ustawy o Sądzie Najwyższym.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions