101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Aktywna tablica dla dwustu szkół

Data publikacji: 29.09.2017 20:12
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Salon Maturzystów na Politechnice Świętokrzyskiej. Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kielce. 12.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 200 szkół z naszego województwa dostanie rządowe pieniądze na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu „Aktywna tablica". W sumie nasz region dostanie ponad 3 miliony złotych.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty zapewnia, że każda szkoła dostanie duże dofinansowanie, a większość z nich może liczyć na maksymalne wsparcie. - 14 tysięcy zł, do tego dochodzi wkład własny szkoły w wysokości 3.5 tysiąca. Rządowe dofinansowanie szkoła może przeznaczyć na tablice interaktywne, ale też inny sprzęt, na przykład projektory. Wymogiem jest posiadanie dostępu do Internetu – mówi kurator.

Tablice interaktywne mają umożliwić nauczycielom wprowadzenie nowych metod przekazywania wiedzy. Jak mówi Kazimierz Mądzik, obecnie wiele ciekawych treści jest dostępnych w  Internecie, ale części szkół brakuje jeszcze sprzętu by  korzystać z tego podczas lekcji. - Z własnego doświadczenia powiem, że w mojej szkole miałem dużo tablic interaktywnych. One bardzo pomagają w prowadzeniu lekcji matematyki, fizyki czy biologii. Problem tylko w tym, żeby nauczyciele byli przygotowani do używania tablic, ale dostawcy sprzętu gwarantują przeszkolenie – informuje kurator.

Świętokrzyskie szkoły, które nie starały się o dofinansowanie z programu „Aktywna tablica” będą miały jeszcze szanse by wystąpić o pieniądze, bowiem kolejne edycje odbędą się w latach 2018 oraz 2019.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions