101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Zbrojeniówka" przed Matką Miłosierdzia [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 30.09.2017 15:45
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Skarżysko-Kamienna. XXII Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia
Skarżysko-Kamienna. 30.09.2017 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Przedstawiciele "Solidarności" Zakładów Zbrojeniowych i Lotniczych z całej Polski wzięli udział w XXII pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. Liturgii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński.

W homilii hierarcha mówił, że idea bycia dobrym powinna przyświecać każdemu człowiekowi zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

- W ludzkim sercu odbywa się walka dobra ze złem. Jest dobro, które trzeba ocalać i zło, które czyha. Trzeba opowiedzieć się po stronie dobra i szlachetności. Tak w życiu codziennym, jak i polityce i w zakładach pracy - mówił biskup Piotr Turzyński.

Uczestniczący w uroczystościach lider świętokrzyskich struktur PiS Krzysztof Lipiec wyraził radość, że udział w pielgrzymce wzięła tak liczna grupa przedstawicieli branży zbrojeniowej.

- To dla Świętokrzyskiego duże wyróżnienie. Tu przecież jest prawie centrum tego przemysłu. Dla przemysłu zbrojeniowego nadszedł dobry czas. Jestem przekonany, że przy wsparciu modlitewnym wszystko się w naszej ojczyźnie poukłada. Siły zbrojne mogą liczyć na przemysł zbrojeniowy, a Skarżysko wiedzie w tym wszystkim prym - dodał poseł.

Stanisław Głowacki, przewodniczący sekcji krajowej "Solidarności" przemysłu zbrojeniowego, a także szef związku w skarżyskim „Mesko”, podkreślił, że pracownicy dostali ogromną szansę od polskiego rządu i resortu obrony narodowej, którą powinni wykorzystać.

- Mamy taki poziom zamówień i zapotrzebowania, któremu trudno jest podołać. Po wielu latach restrukturyzacji, zwolnień, ograniczania majątku, dzisiaj trzeba przystąpić do intensywnej pracy. Jest kłopot ze znalezieniem odpowiednio przygotowanej kadry pracowniczej. Mam nadzieję, że to wszystko zakończy się pozytywnie - dodał Stanisław Głowacki.

W uroczystościach udział wziął zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz, a także prezesi firm zbrojeniowych z całej Polski, parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej, samorządowcy i władze województwa oraz mieszkańcy Skarżyska.

Nabożeństwo zakończył akt zawierzenia i oddania w opiekę Matce Bożej Miłosierdzia pracowników zatrudnionych w zakładach przemysłu zbrojeniowego i lotniczego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions