101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pobiegli wokół garbu pińczowskiego

Data publikacji: 30.09.2017 16:35
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pińczów. 4. Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia
Pińczów. 30.09.2017 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Prawie 70 uczestników zgromadził 4. Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia w Pińczowie. Zawodnicy wystartowali sprzed hali sportowo-widowiskowej i mieli do pokonania dystans 12 kilometrów wokół garbu pińczowskiego. Najstarszy uczestnik miał ponad 60 lat, najmłodszy 15.

Michał Klamiński, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, informuje, że nazwa biegu nawiązuje do naturalnego bogactwa powiatu, czyli kamienia pińczowskiego i mięty, jako symbolu tamtejszych upraw.

- Zioło to uprawiane jest głównie w gminie Michałów - dodaje.

Bieg ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Jest to również okazja do sportowej integracji, zabawy i promocji powiatu pińczowskiego.

W biegu wziął udział m.in. Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce, który rok temu wygrał sportową rywalizację w Pińczowie. Zawodnik tydzień temu zyskał tytuł Akademickiego Mistrza Polski w półmaratonie. Jak podkreślił, trasa Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia należy do wymagających. Dodał, że sport, w szczególności bieganie jest pasją jego życia, która pozwala mu zadbać o własny komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Podobnego zdania jest najstarszy uczestnik biegu Paweł Wójcicki z Kielc. Jak powiedział, stara się prowadzić aktywny tryb życia. W sezonie letnim najczęściej jeździ na rowerze, natomiast w zimie biega i dużo spaceruje. Dodaje, że ruch to zdecydowanie lepsza alternatywa na spędzanie wolnego czasu niż np. oglądanie telewizji.   

Na uczestników biegu czekały pamiątkowe medale i upominki. Natomiast na zwycięzców puchary i nagrody. Kolejny, jubileuszowy 5. Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia w Pińczowie odbędzie się za rok.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions