101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nie tylko Bieszczadzkie Anioły. Wieczór z Adamem Ziemianinem

Data publikacji: 30.09.2017 09:00 / Data aktualizacji: 01.10.2017 13:19
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wieczór autorski Adama Ziemianina
Jędrzejów. 29.09.2017 / Fot. Radio Kielce

W Zabytkowej Kuźni Jędrzejowskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Expres Ponidzie odbył się wieczór autorski Adama Ziemianina - jednego z najbardziej uznanych współczesnych poetów, laureata licznych konkursów i nagród literackich. Wielką popularność przyniosły mu wiersze śpiewane przez Krzysztofa Myszkowskiego i zespół Stare Dobre Małżeństwo, także przez Wolną Grupę Bukowina.

W nastrojowym wnętrzu kuźni poeta czytał swoje wiersze i prozę, a także śpiewane były piosenki, które powstały do jego wierszy.

Wieczór autorski Adama ZiemianinaJędrzejów. 29.09.2017 / Fot. Radio Kielce

Wieczór Autorski Adama Ziemianina zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych „Pro Persona”. Spotkanie to odbyło się w miejsce Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej "Pociąg do Piosenki" (Wagonowe Tra La La Ciuchci Expres Ponidzie). - Mimo pięcioletniej tradycji nie odbył się on z przyczyn finansowych - poinformował Ireneusz Ślusarczyk,  prezes „Pro Persona”.

Na powrót festiwalu do Jędrzejowa liczy też Adam Ziemianin. - To wydarzenie znalazło w ostatnich latach swoją publiczność oraz artystów, którzy chętnie przyjeżdżali do Jędrzejowa, by prezentować swą twórczość - powiedział.

Festiwal Piosenki Turystycznej i Poetyckiej "Pociąg do Piosenki" (Wagonowe Tra La La Ciuchci Expres Ponidzie) odbywał się na początku września na dworcu Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej w Jędrzejowie. W jego trakcie wystąpili m.in: Artur Andrus, Jerzy Filar, Elżbieta Adamiak, Andrzej Sikorowski, Andrzej Poniedzielski, czy Tadeusz Woźniak.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution