101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Paweł Lulek: niepełnosprawni mają takie same prawa, jak osoby zdrowe

Data publikacji: 02.10.2017 11:08
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.09.2017 Kielce Paweł Lulek Kierownik Zespołu ds. Informacji, Promocji Urzędu i Współpracy z Partnerami Rynku
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Paweł Lulek Kierownik Zespołu ds. Informacji, Promocji Urzędu i Współpracy z Partnerami Rynku

- Osoby niepełnosprawne mają prawo do pracy na równych zasadach z innymi osobami – mówił w programie "Na każdą pogodę" Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Gość przyznał, że z roku na rok przybywa niepełnosprawnych bezrobotnych, którzy stanowią już 6 procent poszukujących pracy.

Zdaniem eksperta głównymi czynnikami decydującymi o możliwości podjęcia pracy przez osobę niepełnosprawną są rodzaj schorzenia oraz stopień niepełnosprawności. Paweł Lulek przyznał, że pracodawcy zatrudniają osoby niepełnosprawne ze względu na różnego rodzaju refundacje z tym związane.

Pracodawcy poszukują przede wszystkim pracowników do prac prostych, nie wymagających wysokich kwalifikacji. To niestety utrwala stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych na rynku pracy, legitymujących się niskimi kwalifikacjami, zarabiających znacznie mniej od pracowników pełnosprawnych – stwierdził Paweł Lulek z WUP Kielce.

Część pierwsza:

Część druga:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions