101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Szkoła w Starochęcinach przejdzie termomodernizację

Data publikacji: 02.10.2017 12:13
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wata szklana, ocieplenie
Kielce. 02.10.2017 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W Szkole Podstawowej w Starochęcinach będzie cieplej, nowocześniej i oszczędniej. Gmina Chęciny podpisała umowę na termomodernizację placówki. Burmistrz Robert Jaworski informuje, że w placówce zostaną ocieplone ściany fundamentowe. Wymienione zostaną również elementy stolarki zewnętrznej.

- Wykonana zostanie również instalacja wentylacyjna, z funkcją odzyskiwania ciepła oraz kotłownia gazowa z powietrzną pompą ciepła – podkreślił burmistrz Chęcin.

Władze gminy planują uporządkowanie terenu wokół placówki i budowę nowych miejsc parkingowych. Robert Jaworski zaznacza, że rozpoczęcie prac było oczekiwane przez mieszkańców.

– Upływający czas sprawił, że budynek wymagał szybkiej interwencji. Czekaliśmy przez dłuższy czas na dofinansowanie, ponieważ to bardzo kosztowna inwestycja – zaznaczył burmistrz Chęcin. Remont placówki to wydatek niemal 3 milionów złotych, z czego 80% prac zostało dofinansowanych z pieniędzy unijnych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starochęcinach na czas remontu przenieśli się do budynku w Tokarni. Prace w placówce powinny zakończyć się w maju następnego roku. Podobne inwestycje, gmina Chęciny prowadzi w szkołach: w Polichnie i Bolminie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution