101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Komitet zadba o upamiętnienie obchodów Święta Niepodległości

Data publikacji: 02.10.2017 14:29
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

20.05.2016 Starachowice. Starostwo powiatowe.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Honorowy komitet obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości został powołany w starachowickim starostwie. Jego członkami, oprócz starosty Danuty Krępy, są: lider świętokrzyskiego PiS Krzysztof Lipiec i proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach, ksiądz Marek Janas. To osoby szczególnie zasłużone w propagowanie idei patriotycznych wśród mieszkańców - podkreśla starosta.

Do komitetu zaproszeni zostaną także wójtowie gmin powiatu starachowickiego, prezydent Starachowic, a także osoby represjonowane i kombatanci - dodaje starosta. Chodzi o to, aby jak najwięcej starachowiczan wzięło udział w przyszłorocznych uroczystościach i jak najbardziej radośnie je przeżyło - dodała starosta.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że powołanie komitetu, to ważna inicjatywa. - Nie chodzi tylko o dzień 11 listopada następnego roku, ale o to, aby cały rok, który jest Rokiem Niepodległości był w Starachowicach upamiętniony. Wszystko to ma służyć młodzieży, aby poniosła w przyszłość ideę niepodległości - dodał parlamentarzysta.  

Inauguracyjne posiedzenie komitetu odbędzie się 11 listopada tego roku w Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions