101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bunt w ostrowieckiej Platformie Obywatelskiej?

Data publikacji: 02.10.2017 15:09
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja powiatowych działaczy PO tworzących do wczoraj zarząd ostrowieckiej PO. Od lewej: Jolanta Fornalska - wiceprzewodnicząca, Barbara Buszkiewicz - skarbnik, Eligiusz Mich - przewodniczący i wicestarosta, Jerzy Brożyna - członek zarządu, a także przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego
Ostrowiec Świętokrzyski. 27.09.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Członkowie Platformy Obywatelskiej protestują przeciw decyzji Krajowego Zarządu partii o rozwiązaniu struktur w powiecie ostrowieckim i rozwiązaniu koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, funkcjonującej od 2014 roku.

Wicestarosta Eligiusz Mich utrzymuje, że wbrew zdaniu komisarza partii w regionie Pawła Zalewskiego, wciąż pozostaje pełnoprawnym członkiem PO i nie ma zamiaru rezygnować ze swojej funkcji w powiecie ani ze współpracy z PiS. Jak mówi, nie zamierza przedkładać decyzji komisarza, nad mandat, który otrzymał od społeczeństwa.

- Nie ma powodu, aby z tego mandatu rezygnować. Ta koalicja zrobiła wiele dobrego dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Myślę, że warto tę pracę kontynuować - mówi Eligiusz Mich.

Dodaje, że jego rezygnacja z funkcji wicestarosty i zaprzestanie współpracy z PiS byłyby zbyt radykalnymi decyzjami i mogłyby zostać odebrane jako nacisk polityczny. Jak mówi, jest przeciwnikiem ingerencji polityki w sprawowanie mandatu przez radnych. Pytany o konsekwencje polityczne, jakie miałyby zostać wyciągnięte za dalszą współpracę z PiS, czyli wykluczenie z szeregów partii, Eligiusz Mich odpowiada, że taki ruch będzie świadczył o eliminacji konkurentów przed wyborami wewnątrzpartyjnymi.

Były przewodniczący ostrowieckich struktur PO twierdzi, że kilkudziesięciu członków Platformy nie zgadza się z decyzją Krajowego Zarządu, dlatego gotowi są zawiesić swoje członkostwo. W tej chwili Eligiusz Mich jest w posiadaniu 40 deklaracji, a mówi, że będzie ich więcej. Dodaje, że złożenie tych deklaracji, działacze uzależnili od jego ostatecznej decyzji, której jeszcze nie podjął.

Paweł Zalewski, komisarz świętokrzyskiej PO, nie chce komentować tych zamiarów. Jak mówi, nie rozmawiał jeszcze z działaczami i odsyła w tej sprawie do Grigora Szaginiana, który z kolei nie odbiera telefonu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution