101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Studenci wrócili do Kielc

Data publikacji: 02.10.2017 16:00
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.6.2015 Kielce. Politechnika Świętokrzyska
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Rozpoczął się nowy rok akademicki. Po trzech miesiącach wakacji studenci znów zmierzą się z kolokwiami, egzaminami i zaliczeniami.

Najmłodsi żacy Politechniki Świętokrzyskiej nie ukrywali dziś lekkiego stresu. Jak mówili - studia, to coś zupełnie nowego, niż to, do czego przywykli.

- Przed nami coś zupełnie innego niż liceum. Trzeba się przemęczyć przez pięć lat, ale będzie dobrze, poradzimy sobie - mówili żacy z pierwszego roku.

W politechnice naukę rozpocznie około 7 tysięcy żaków, z czego ponad 1,5 tysiąca na pierwszym roku. Profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki uczelni nie ukrywa, że przed Politechniką Świętokrzyską stoi dużo wyzwań, związanych z reformą szkolnictwa wyższego.

- Dla studentów zmieni się niewiele, nie ma rewolucji, jeżeli chodzi o system studiowania. Natomiast duże wyzwania stoją przed kadrą oraz władzami uczelni. Musimy przygotować się do zmian wprowadzanych przez reformę - twierdzi prorektor Artur Maciąg. - Największe wyzwania, to konieczność zmiany statutu oraz struktury organizacyjnej uczelni - dodaje.

Zajęcia zaczynają również studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jak mówi Piotr Burda, rzecznik uczelni, jest ich 12 tysięcy, z czego 1138 osób kształci się w filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim, a kolejne 137 w Wydziale Zamiejscowym w Sandomierzu.

Oficjalne inauguracje roku akademickiego obie uczelnie planują w tym tygodniu. Politechnika Świętokrzyska będzie ją miała 4 października, a UJK dzień później.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution