101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Miasto sfinansuje zabiegi in vitro?

Data publikacji: 02.10.2017 16:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kieleccy radni PO i SLD chcą, aby miasto wsparło finansowo wykonywanie zabiegów metodą in vitro. Na zdjęciu: radny SLD Marcin Chłodnicki i radna PO Agata Wojda
Kielce. 02.10.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kieleccy radni PO i SLD chcą, aby miasto wsparło finansowo wykonywanie zabiegów metodą in vitro. Dzisiaj złożyli na ręce przewodniczącego Rady Miasta projekt uchwały w tej sprawie. Ich zdaniem, łączna wartość projektu wyniesie 150 tysięcy złotych. Ta kwota pozwoli skorzystać z tej metody leczenia 20 potrzebującym parom rocznie.

Jak podkreśla pomysłodawca uchwały, radny Marcin Chłodnicki, wzorem innych miast w Polsce, również w Kielcach, potrzebujący mogliby skorzystać z programu leczenia bezpłodności.

- Z dofinansowania mogłyby skorzystać nie tylko małżeństwa, ale również osoby będące w związkach partnerskich - dodaje radny.

Zgodnie z projektem, koszty dofinansowania zabiegu In vitro dla jednej pary wyniosą około 7,5 tysiąca złotych.

Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kozak potwierdza, że taki projekt dzisiaj wpłynął, jednak jeszcze nie zdołał się z nim zapoznać. Zaznacza, że jak każda inicjatywa zostanie on potraktowany z należytą powagą.

- Decyzję w sprawie dofinansowania podejmie zarówno prezydent jak i cała rada. W tej chwili bowiem ciężko rozstrzygać o powodzeniu tego projektu. Będziemy o tym dyskutować na posiedzeniu klubu radnych PiS - dodaje.

Lokalne programy wsparcia leczenia bezpłodności prowadzą, między innymi, samorządy Warszawy, Łodzi i Częstochowy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution