101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital we Włoszczowie nie dla kobiet w ciąży

Data publikacji: 04.10.2017 07:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Szpital Powiatowy we Włoszczowie
Włoszczowa. 21.08.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dyrekcja Szpitala Powiatowego we Włoszczowie apeluje, by pacjentki w ciąży wybierały na miejsce porodu inne placówki, niż włoszczowska. Jak informowaliśmy, lecznica boryka się z brakiem ginekologów. Joanna Ochał, dyrektor szpitala mówi, że w związku z tą sytuacją, oddział nie ma zabezpieczonych dyżurów lekarskich.

- Nie chcemy, by pacjentka, która do nas trafi, przez brak kadry lekarskiej, znalazła się w stanie zagrożenia życia. Dlatego prosimy pacjentki, by kierowały się do innych szpitali - mówi Joanna Ochał.

Od piątku nie zdarzył się przypadek, by na oddział zgłosiła się kobieta w zaawansowanej ciąży, jednak dyrekcja włoszczowskiej lecznicy apeluje, by panie wybierały inne szpitale ościenne, ponieważ we włoszczowskiej lecznicy mogą nie otrzymać w pełni fachowej pomocy.

- Jeśli chodzi o położne i pielęgniarki, to tu dyżury są zapewnione. Natomiast problem jest z ginekologami. Na popołudniowym dyżurze jest tylko jeden lekarz. Dlatego prosimy panie, którym zbliża się termin porodu, by wybierały szpitale ościenne - mówi Joanna Ochał.

Jak informowaliśmy, zarząd powiatu włoszczowskiego w piątek podjął decyzję o miesięcznej przerwie w udzielaniu świadczeń medycznych na tamtejszym oddziale ginekologicznym. Powodem jest brak lekarzy ginekologów. Ponadto oddział od kilku lat generuje straty finansowe. Za 2016 rok strata wyniosła prawie milion dziewięćset tysięcy złotych, a od 2014 roku to ponad 5 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution