101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Przystanek Historia zaprasza na film o prymasie Wyszyńskim

Data publikacji: 04.10.2017 10:38
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13,02,2017 Kielce . Przystanek Historia IPN
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

"Prymas Stefan Wyszyński"- to kolejny film, który zostanie pokazany w Przystanku Historia IPN w Kielcach, w cyklu "Z filmoteki bezpieki". Prezentowane są w nim filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, którym towarzyszy komentarz historyka.

"Prymas Stefan Wyszyński" - to kolejny film, który zostanie pokazany w Przystanku Historia IPN w Kielcach, w cyklu "Z filmoteki bezpieki". Prezentowane są w nim filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże, którym towarzyszy komentarz historyka.

"Z filmoteki bezpieki" - to cykl, który powstał w oparciu o materiały operacyjne Służby Bezpieczeństwa. Potajemnie wykonane fotografie i filmy służyły inwigilacji społeczeństwa w okresie PRL, ale stanowiły tylko część znacznie większego arsenału możliwości, wykorzystywanego przez resort bezpieczeństwa.

"Prymas Stefan Wyszyński” przybliża okoliczności wyboru biskupa Stefana Wyszyńskiego na metropolitę gnieźnieńskiego, jego życie oraz pracę duszpasterską. Porusza także wiele innych wątków dotyczących historii Kościoła w Polsce po II wojnie światowej, w tym sposoby inwigilacji duchowieństwa i metody pracy operacyjnej tajnych służb.

Projekcja filmu dokumentalnego "Prymas Stefan Wyszyński" rozpocznie się o godzinie 17. Wstęp  jest bezpłatny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution