101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nieprawidłowości przy przetargach w Ostrowcu? Śledztwo trwa

Data publikacji: 04.10.2017 12:38
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.02.2016 Ostrowiec Świętokrzyski. Urząd Miasta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Śledczy, którzy prowadzą postępowanie w sprawie możliwych nieprawidłowości przy przetargach prowadzonych przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, dysponują już opinią biegłych z zakresu zamówień publicznych. Wciąż nie ma natomiast stanowiska biegłego z zakresu informatyki - informuje Tomasz Rurarz, szef Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej, która prowadzi to postępowanie.

Jak informowaliśmy, w maju śledztwo zostało zawieszone do czasu uzyskania opinii specjalistów. Inne czynności w tej sprawie, takie jak przesłuchania świadków i zabezpieczenie materiałów dowodowych zostały już wykonane, ale aby podjąć decyzje procesowe, konieczne jest uzyskanie stanowisk biegłych. Tomasz Rurarz dodaje, że śledczy analizują teraz przesłaną opinię i możliwe, że jeszcze przed nadesłaniem kolejnej, śledztwo zostanie podjęte.  

Przypomnijmy, funkcjonariusze sprawdzają, czy urzędnicy z magistratu dopuścili się przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w trakcie procedur przetargowych. Chodzi o remonty ulic: Wąwozy i Winnickiej oraz postępowanie, które ma wyłonić firmę odbierającą odpady komunalne. Śledztwo toczy się w sprawie, nikt nie ma postawionych zarzutów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution