101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Górka" się rozwija. Szpital zostanie rozbudowany

Data publikacji: 04.10.2017 13:57
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Wizualizacja planowanej rozbudowy i remontu Szpitala „Górka” w Busku-Zdroju - budynek szpitala, widok od strony południowo-zachodniej
04.10.2017 / Fot. APA Sałasińscy

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny "Górka" w Busku-Zdroju poszerzył zakres świadczeń. Od października lecznica rozpoczęła zabiegi z zakresu okulistyki jednego dnia m. in. operacyjne usuwanie zaćmy.

Zabiegi będą wykonywane zarówno w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również w trybie komercyjnym. Jak informuje dyrektor szpitala, Jadwiga Karcz, zapotrzebowanie na tę formę pomocy medycznej jest duże.

Dodaje, że w kolejce po zabieg w niektórych placówkach trzeba czekać nawet cztery lata. Będzie to drugi po Pińczowie, ośrodek na terenie Ponidzia świadczący tę formę pomocy. Placówka przyjmuje już zapisy na pierwsze zabiegi. Informacje w sprawie rejestracji udzielane są pod numerem telefonu: 41 370 34 18.

Do przyjęcia na oddział okulistyczny niezbędne jest skierowanie na operację zaćmy. Następnie prowadzona będzie przez lekarzy tzw. kwalifikacja do operacji. Po niej, w ramach dalszego leczenia, pacjent zostanie skierowany na wizytę kontrolną.       

Dyrektor dodaje, że placówka posiada już odpowiedni sprzęt medyczny i nowoczesny blok operacyjny, który w najbliższym czasie zostanie jeszcze doposażony o kolejne niezbędne narzędzia, w tym m. in. nowoczesny mikroskop. Konsultacje i kwalifikacje wśród pacjentów czekających na operację zostaną przeprowadzone 19 października, natomiast pod koniec miesiąca w lecznicy zostaną przeprowadzone pierwsze zabiegi.   

Szpital "Górka" przygotowuje się również do remontu i rozbudowy obiektu i jego najbliższego otoczenia. Buskie Uzdrowisko S.A, którego szpital jest częścią, ubiega się o unijne dofinansowanie inwestycji. Przewidziane prace mają kosztować ponad 30 milionów złotych. Dyrektor placówki Jadwiga Karcz tłumaczy, że jest to odpowiedź na duże zapotrzebowanie na świadczone w szpitalu usługi z całej Polski.

- Chcemy poszerzyć naszą bazę lokalową i dobudować nowy pawilon, w którym znajdzie się nowoczesny odział ortopedii dla dzieci i dorosłych z jadalnią dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto chcemy poszerzyć bazę zabiegową, a także otworzyć w tym miejscu nową poradnię specjalistyczną.

Prace będą prowadzone również wokół placówki. Modernizacji poddany zostanie budynek tzw. szkoły letniej i przyległy do obiektu park, w którym pojawią się nowe place zabaw, siłownia i ścieżka zdrowia. Kolejną inwestycją w szpitalu "Górka" będzie unowocześnienie aparatury RTG, która pozwoli przyśpieszyć czas oczekiwania na wynik badania.  W listopadzie lecznica wzbogaci się o mobilną kriokomorę, która umożliwia terapię zimnem.

Do Szpitala "Górka” w Busku-Zdroju na leczenie i rehabilitację przyjeżdża rocznie blisko cztery tysiące pacjentów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions