101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Ostrowcu bezpłatnie zbadają serce

Data publikacji: 04.10.2017 17:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Podpisanie umowy pomiędzy starostwem a szpitalem w związku z bezpłatnymi badaniami kardiologicznymi dla mieszkańców powiatu. Od lewej: Antoni Maciejko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych, wicestarosta Eligiusz Mich, starosta Zbigniew Duda, dyrektor ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim Rafał Lipiec
Ostrowiec Świętokrzyski. 04.10.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego od jutra będą mogli odbierać imienne zaproszenia na bezpłatne badania kardiologiczne w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak informuje starosta Zbigniew Duda, inicjatywa organizowana jest w ramach Światowych Dni Serca, które obchodzone są co roku w ostatnią niedzielę września. Zaproszenia na badania otrzymają wszyscy ci, którzy nie mają możliwości zbadania się w ramach pakietu kardiologicznego finansowanego przez NFZ.

Wystarczy w dniach od 5 do 11 października przyjść do wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych z dowodem osobistym. Badania laboratoryjne od 9 do 13 października będzie można wykonać w szpitalu przy ulicy Samsonowicza.

Ponadto zorganizowane zostaną konsultacje z kardiologami w formie Białych Sobót. Odbędą się one w siedzibie starostwa 21 i 28 października. Rafał Lipiec, dyrektor ostrowieckiej lecznicy informuje, że w ramach akcji przeprowadzone będą głównie badania cholesterolu, bo to on jest przyczyną chorób serca. Pacjent ze złymi wynikami będzie kierowany na kolejne badania w celu zdiagnozowania choroby. Zapisy na badania potrwają do 11 października.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution