101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W weekend zwiedzanie o połowę tańsze

Data publikacji: 05.10.2017 10:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.06.2017 Tokarnia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Turyści znów będą mogli zwiedzać Polskę za połowę ceny. Na najbliższy weekend, placówki kulturalne, hotele i restauracje przygotowują dla odwiedzających atrakcyjne zniżki. W województwie świętokrzyskim udział w akcji zadeklarowało jedynie 15 podmiotów.

Zdaniem Jarosława Panka, rzecznika Regionalnej Organizacji Turystycznej, problemem może być termin akcji.

- W wielu województwach wysoki sezon trwa latem, u nas przypada on dopiero jesienią. Wzmożony ruch turystyczny związany jest z wycieczkami szkolnymi oraz turystyką weekendową. Dla naszych placówek jest więc to czas kiedy zarabiają najwięcej. Z punktu widzenia ekonomicznego często udział w tej akcji jest nieopłacalny - dodaje.

Instytucje, które zdecydowały się wziąć udział w weekendzie za pół ceny to, między innymi, Park Etnograficzny w Tokarni, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim i Centrum Bajki w Pacanowie. Jak mówi Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej, w czasie akcji muzeum cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. Z tej okazji przygotowano także kilka specjalnych atrakcji.

- W najbliższy weekend będzie można za darmo zwiedzić  kielecki Dworek Laszczyków, gdzie między innymi prezentowana będzie wystawa o wojennym dzieciństwie na Kielecczyźnie. W niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni odwiedzający za połowę ceny będą mogli obejrzeć widowisko historyczne z udziałem rekonstruktorów z całej Polski. Będą pokazy sprzętu wojskowego, a także prezentacje epizodów walk z okresu II wojny światowej - dodaje Beata Ryń.

Wszyscy chętni za pół ceny będą mogli wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Do akcji przyłączyło się także Muzeum Porcelany w Ćmielowie, gdzie będzie można zobaczyć jak powstają porcelanowe figurki oraz poznać sekret różowej porcelany.

wykaz miejsc z województwa świętokrzyskiego

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions