101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wyrok ws. byłego prezesa starachowickiego ZEC-u adekwatny. Apelacja odrzucona

Data publikacji: 05.10.2017 11:49
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

15.02.2017 Kielce. Sąd. Wokanda. Rozprawa. Akta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał w mocy wyrok dotyczący Roberta C., byłego prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach. Mężczyzna został skazany za przywłaszczenie trzech telefonów komórkowych, należących do firmy. Sąd Rejonowy w Starachowicach w kwietniu nakazał mu wpłacić 2 tysiące złotych grzywny oraz 3 tysięcy złotych do starachowickiego ZEC-u, jako pokrycie wartości szkody.

Mężczyzna odpowiadał także za nakłanianie pracowników zakładu do poświadczenia nieprawdy w protokołach likwidacyjnych, lecz sąd uniewinnił go od tego zarzutu. Z tym wyrokiem nie zgodziła się Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, dlatego sprawa trafiła do sądu II instancji.

Jan Klocek, przewodniczący składu sędziowskiego podczas dzisiejszej rozprawy uznał, że wbrew zarzutom prokuratury, sąd I instancji zebrał i przeprowadził wszystkie istotne dowody w sprawie i dokonał ich poprawnej analizy.

– Nie było żadnych wątpliwości, że oskarżony przywłaszczył telefony. Natomiast nie było dowodów na to, że Robert C. nakłaniał członków komisji likwidacyjnej do poświadczenia nieprawdy w dokumentacji – powiedział Jan Klocek.

Wyrok Sądu Okręgowego jest prawomocny.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w 2015 roku złożył Marcin Pocheć, obecny prezes Zakładu Energetyki Cieplej w Starachowicach. W piśmie do prokuratury napisał, że podejrzewa, iż dwa telefony, które zgodnie z protokołem powinny zostać zlikwidowanie nie trafiły do magazynu odpadów. Natomiast trzeci aparat nie został zwrócony do zakładu, po zakończeniu pracy przez jego poprzednika. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu pod koniec zeszłego roku.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions