101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sąd odroczył proces prokuratora

Data publikacji: 05.10.2017 11:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.12.2016 Sąd Okręgowy w Kielcach. Pierwsza rozprawa Piotra K. oskarżonego o zabójstwo kibica Korony Kielce
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nie rozpoczął się planowany na dzisiaj proces prokuratora, którego błąd przyczynił się do wypuszczenia na wolność Piotra K., oskarżonego o zabójstwo Kibica Korony Kielce. Rozprawa miała odbyć się w Sądzie Dyscyplinarnym przy Prokuratorze Generalnym.

Jak poinformowała Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej, sprawa została odroczona ze względu na losowe zdarzenie uniemożliwiające uczestnictwo sędziego w procesie. Termin kolejnej rozprawy nie został wyznaczony.

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego w Rzeszowie, który prowadził to postępowanie, zarzucił śledczemu z Kielc oczywiste i rażące naruszenia prawa. Po zatrzymaniu Piotr K. nie został doprowadzony na posiedzenie, podczas którego rozpatrywano kwestię tymczasowego aresztowania. Oskarżony był ścigany listem gończym. W związku z tym obowiązkiem prokuratora było niezwłoczne doprowadzenie do sądu, aby można było go przesłuchać i ocenić, czy tymczasowy areszt musi zostać zastosowany. Niedopełnienie obowiązku, wskazane przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego, było jedną z przyczyn, która skutkowała tym, że Piotr K. został wypuszczony na wolność.

W tej samej sprawie prowadzone było postępowanie wobec sędzi, która prowadząc proces przyczyniła się do wypuszczenia Piotra K. Zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, który prowadził postępowanie umorzył je, ponieważ - jego zdaniem - nie doszło do oczywistego i rażącego naruszenia prawa. Piotr K. został zatrzymany w Anglii po ośmioletnich poszukiwaniach. Sąd Okręgowy w Kielcach w kwietniu skazał go na 25 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions