101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Madonna i Bocelli wystąpią na Kadzielni? To jest możliwe

Data publikacji: 05.10.2017 14:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Amfiteatr Kadzielnia (23.05.2017)
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Madonna i Andrea Bocelli to gwiazdy, które mogą pojawić się na scenie Amfiteatru Kadzielnia. Ściągnięcie do Kielc artystów o międzynarodowej sławie jest kolejnym pomysłem na promocję miasta. Kadzielnia ma być kołem zamachowym tego planu, a pomóc mogą jej wyjątkowe walory przyrodnicze.

W ratuszu przygotowano folder promujący amfiteatr. W publikacji pojawiły się relacje z największych koncertów organizowanych dotychczas w tym miejscu, między innymi: "Gwiazd Letniego Nieba" i "Rockowego Sabatu ". Folder zostanie przesłany do największych agencji koncertowych w kraju, które współorganizują trasy koncertowe zagranicznych gwiazd - informuje Artur Sobolewski, dyrektor wydziału promocji w Urzędzie Miasta w Kielcach.

- Chcielibyśmy, aby Kadzielnia stała się miejscem, które jest rozpatrywane w trakcie organizowania w Polsce tras koncertowych artystów zagranicznych. Przygotowaliśmy wydawnictwo, które prezentuje spektakularne walory Kadzielni- dodaje.

Dyrektor przyznaje, że oprócz folderu miasto stworzyło listę artystów, którzy mogliby się zgodzić na występ w Kielcach. Jak stwierdził, Kadzielnia ma ograniczone możliwości techniczne. Udział w koncertach może wziąć maksymalnie 5,5 tys. widzów. Dla takiej widowni nie każdemu artyście opłaca się śpiewać, z drugiej strony nie każdy wykonawca tę widownię zapełni. - Próbowaliśmy szukać muzyków, którzy są po środku. Madonna jest na tej liście, ponieważ w ostatnim wywiadzie dla BBC przyznała, że jest zmęczona koncertami dużymi i poszukuje formuły oraz możliwości występów przed publicznością bardziej kameralną.

Dyrektor dodał, że organizacja takich występów sprawi, że do Kielc ściągniemy turystów z największych sąsiadujących z Kielcami miast - Krakowa Warszawy i Łodzi.

Zobacz folder promujący amfiteatr Kadzielnia

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions