101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

130 drzew do wycinki. Sąd odrzucił skargę mieszkańca

Data publikacji: 05.10.2017 15:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.09.2016 Kielce. Ulica Cmentarna i parking przy cmentarzu.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Drzewa przy ulicy Cmentarnej w Kielcach zostaną wycięte. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę jednego z mieszkańców, który sprzeciwiał się decyzji miasta i wojewody zezwalających na rozbudowę ulicy prowadzącej do Cmentarza w Cedzynie, co wiąże się z wycinką ponad 130 drzew.

Zdaniem sądu, zaskarżenie tej decyzji jest bezpodstawne, ponieważ odwołujący nie jest stroną w postępowaniu. Drzewa nie rosną na jego działce, ale w pasie drogowym, który należy do miasta. Sama droga również nie będzie wchodziła w szkodę mieszkańców, ponieważ przebiegnie istniejącym śladem.

Odwołanie do sądu złożył Aleksander Jarczyński. Jak twierdzi, jego interes prawny polegał na tym, że sam sadził drzewa, które teraz mają być wycięte. Dodał, że nie jest przeciwny samej budowie, ale nie zgada się z zamiarem wycięcia zieleni. Mężczyzna poinformował również, że odwoła się od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego

Zgodnie z założeniami, po remoncie, ulica Cmentarna będzie wyposażona w obustronne buspasy. Wyremontowany zostanie parking przy cmentarzu, który ma pomieścić około 300 samochodów. W planach jest także budowa chodnika po stronie zabudowań. W ramach inwestycji planowane są także nasadzenie zastępcze. Szacowny koszt przebudowy ulicy Cmentarnej to 10 milionów złotych, z czego 85% to dofinansowanie unijne. Inwestycja jest częścią unijnego projektu o wartości 100 milinów złotych, który obejmuje wiele zadań, między innymi zakup 25 autobusów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions