101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Interesujące wykłady i podróże. Wiele atrakcji dla studentów-seniorów

Data publikacji: 05.10.2017 19:43
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

05.10.2017 Chęciny. Inauguracja roku akademickiego w Chęcińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku
05.10.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Chęcinach zabrzmiało "Gaudeamus" dla seniorów. W inauguracji drugiego roku akademickiego Chęcińskiego Uniwersytetu III Wieku wzięło udział niemal sto osób. Jak podkreślała podczas uroczystości Zenona Dołęgowska, prezes chęcińskiego uniwersytetu - na studentów czeka kolejny rok interesujących zajęć.

- W tym roku wezmą udział w wykładach o tematyce zdrowotnej, promujących aktywny styl życia, będziemy również dużo podróżować. Co miesiąc odbywać się będą wycieczki w inny zakątek naszego województwa - dodaje.

Zdaniem Zenony Dołęgowskiej - zajęcia na uniwersytecie, oprócz nauki, są dla studentów także doskonałym sposobem na integrację z rówieśnikami.

Jak stwierdził Robert Jaworski, burmistrz Chęcin - uniwersytet potwierdza, że jesień życia wcale nie musi być nudna. - Jest to miejsce, gdzie osoby starsze mogą śmiało realizować swoje pasje i marzenia. Z mądrości naszych seniorów czerpiemy wiedzę i doświadczenia, które są pomocne przy realizacji obecnych i przyszłych celów - powiedział burmistrz Jaworski.

Członkowie uniwersytetu będą mogli także wziąć udział w Latającej Akademii Edukacji Cyfrowej, którą prowadzi chorągiew kielecka ZHP. - Dzięki projektowi seniorzy będą mogli nauczyć się nie tylko podstaw korzystania z Internetu - zaznacza Łukasz Mucha, koordynator projektu. - Seniorzy będą mogli poznać wiele przydatnych informacji. Chcemy ich zachęcać do korzystania z bankowości elektronicznej, a także platformy ePUAP, umożliwiającej kontakt z urzędami bez konieczności wychodzenia z domu - podkreśla Łukasz Mucha.

Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. Agnieszka Kasińska-Metryka politolog UJK. W zajęciach uniwersytetu mogą brać udział osoby powyżej 60 roku życia. Podobne placówki w województwie świętokrzyskim działają między innymi w Kielcach, Pińczowie, Jędrzejowie i Starachowicach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions