101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: kolejny etap reformy to likwidacja NFZ

Data publikacji: 06.10.2017 10:42
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Poseł PiS Krzysztof Lipiec
Kielce. 06.10.2017 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Wprowadzenie sieci szpitali to początek reformy służby zdrowia, która jest niezbędna aby poprawić opiekę nad pacjentami. Dotychczas istniejące rozwiązania pokazywały, że ochrona zdrowia jest bezwładna i trzeba to zmienić - powiedział lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec.

Pierwszym etapem reformy jest wprowadzenie sieci szpitali, dzięki której placówki mają zapewnione stabilne finansowanie. To powinno się przełożyć na lepszą jakość świadczeń medycznych. Reforma wprowadziła także gabinety nocnej i świątecznej opieki, co spowoduje, że zmniejszą się kolejki pacjentów na SOR-ach.

Gość Radia Kielce dodał, że kolejnym etapem reformy będzie likwidacja NFZ-tu, ponieważ instytucja ta generuje spore koszty. Te pieniądze można przekazać np. na zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitali, który jest niezbędny w procesie leczenia.

Parlamentarzysta przypomniał, że 1 października została wprowadzona także reforma emerytalna obniżająca wiek uprawniających do otrzymywania świadczeń do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Jak powiedział, to spełnienie obietnic wyborczych i oczekiwań społeczeństwa. Przypomniał, że wiek emerytalny został podniesiony przez poprzedni rząd PO-PSL bez konsultacji społecznych. Co więcej, zignorowano wówczas listy społeczne domagające się referendum w tej sprawie. Powrót do wcześniejszych uregulowań dotyczących wieku to odpowiedź rządu na oczekiwania społeczeństwa. Teraz pracownicy mogą sami dokonać wyboru i zdecydować, czy chcą dalej pracować, czy przejść na emeryturę.

Z kolei komentując ustawę o obniżeniu świadczeń emerytalnych byłym funkcjonariuszom SB Krzysztof Lipiec powiedział, że to przywrócenie sprawiedliwości społecznej, szczególnie wobec tych którzy przez dziesięciolecia byli poniżani i ponosili olbrzymie koszty walcząc o naszą wolność. Obniżenie świadczeń ich katom i prześladowcom było koniecznością wynikającą ze sprawiedliwości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution