101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

"Gaudeamus" zabrzmiało na Wszechnicy Świętokrzyskiej

Data publikacji: 07.10.2017 14:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Inauguracja roku akademickiego na Wszechnicy Świętokrzyskiej. Ślubowanie
Kielce. 07.10.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Ponad trzystu nowych żaków zainaugurowało rok akademicki na Wszechnicy Świętokrzyskiej. Łącznie w tym roku w placówce kształcić się będzie prawie tysiąc osób, na kierunkach: pedagogika i wychowanie fizyczne. Dziś odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku.

Jak stwierdził podczas inauguracji rektor uczelni profesor Mieczysław Adamczyk, - w okresie niżu demograficznego uczelnie niepubliczne są w trudnej sytuacji, trudniej również konkurować z uczelniami państwowymi. W rozpoczynającym się roku akademickim Wszechnicę czeka wiele wyzwań.

- Jednym z nich jest utrzymanie wysokiej jakości kształcenia, co  pozwoli zdobyć nowych studentów i zachęcić ich do wybierania Wszechnicy, jako miejsca swojego rozwoju - dodał rektor. Wszechnica ze względu na to, że nie jest dużą uczelnią, przyjęła praktyczny model nauczania. Jego efekty potwierdzają liczne osiągnięcia studentów, jak i absolwentów placówki. Duży odsetek naszych studentów jest aktywnych na rynku pracy - podkreślił profesor Mieczysław Adamczyk.

Podczas inauguracji wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych studentów w poprzednim roku akademickim. Stypendium rektora Primus inter Pares otrzymała między innymi studentka II roku wychowania fizycznego Aneta Rydz, akademicka mistrzyni polski w skoku wzwyż.

Zdaniem większości żaków - podjęte studia z pewnością pomogą im w znalezieniu pracy. Potwierdza to między innymi Paula Siwoń studentka wychowania fizycznego. - Mam już doświadczenie w pracy z dziećmi, dlatego te studia pozwolą mi nabyć odpowiednie kompetencje, aby móc uczyć w szkole - dodaje.

Na zakończenie uroczystości wykład inauguracyjny dla studentów pierwszego roku wygłosił prof. Edward Mleczko.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution