101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zdjęcia kielczanina zdobyły uznanie w prestiżowym konkursie

Data publikacji: 07.10.2017 16:25
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Kultura
Komentarze

Zdjęcia nagrodzone w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotograficznym International Photography Awards
Fot. Marcin Boruń / Radio Kielce

Kielczanin Marcin Boruń zdobył podwójną nagrodę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotograficznym International Photography Awards. Jego prace zajęły trzecie i drugie miejsce w kategoriach: "Ludzie" i "Sporty".

Fotografie przedstawiają młode tancerki, które wykonują akrobacje na tle pustynnego krajobrazu. Zdjęcia powstały w jednej z kopalń w województwie świętokrzyskim, z inicjatywy znajomej fotografika, której córka jest tancerką. - Sesja w tej przestrzeni była dużym wyzwaniem dla modelek - przyznaje Marcin Boruń. Wydmy wyglądają jak piaskowe, ale były to hałdy żwiru, na którym ewolucje wykonywały tancerki ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, raniąc sobie stopy. Włożyły w tę sesję ogromny wysiłek.

Marcin Boruń jest związany z fotografią od 20 lat, ale dopiero od 2 lat zajmuje się nią zawodowo. Swoje zdjęcia wysłał na konkurs po raz drugi. Docenienie przez międzynarodowe jury ma dla niego duże znaczenie. Nagrody traktuje jako podsumowanie dotychczasowych lat pracy i kierunek dalszego rozwoju. Dodaje, że dotychczas był głównie fotografem studyjnym, a teraz zamierza wyjść w plener. Wykonane przez niego zdjęcia plenerowe, które otrzymały nagrody są potwierdzeniem, że to dobry kierunek.

International Photography Awards to jeden z największych konkursów fotograficznych na świecie, organizowany od 2003 roku. W tym roku wśród nagrodzonych znalazło się kilkunastu Polaków.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions