101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rodzice interweniują w sprawie zimnej szkoły

Data publikacji: 09.10.2017 15:15
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kaloryfer
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach nie grzeją kaloryfery i jest zimno – zaalarmowała Radio Kielce słuchaczka. Marzena Stempniak, dyrektor szkoły przyznała w rozmowie z nasza rozgłośnią, że centralne ogrzewanie jeszcze nie działa, natomiast zaprzecza by dzieci marzły. Jednak jak dodaje, w ciągu najbliższych godzin kaloryfery zaczną grzać.

- Właśnie włączamy ogrzewanie. Od rana jest u nas pracownik MPEC, który uruchamia instalację. Nie da się tego zrobić w 5 minut, ale już będzie ciepło. Chcę tylko dodać, że tydzień temu, temperatura na zewnątrz sięgała 20 stopni, nie było podstaw, żeby włączyć ogrzewanie od 1 października – twierdzi Marzena Stępniak.

Według przepisów, szkoła musi zapewnić dzieciom temperaturę przynajmniej 18 stopni Celsjusza. Jak mówi Maria Piekoszewska, kierowniczka sekcji higieny dzieci i młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, jeżeli jest zimniej, rodzice powinni interweniować.

- Najpierw u dyrektora szkoły, później u organu prowadzącego. Oczywiście mogą również zgłosić się do inspekcji sanitarnej. My mierzymy temperaturę w szkole i jeżeli jest za zimno nakazujemy włączyć ogrzewanie– tłumaczy Maria Piekoszewska.

Sanepid nie nakłada kar na dyrektorów szkół, w których jest zimniej niż 18 stopni Celsjusza, ale zwykle problem rozwiązuje interwencja u władz samorządu, który prowadzi placówkę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions