101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Na scenie od 35 lat. Wspólnie świętowali siedemdziesięciolecie

Data publikacji: 09.10.2017 15:15 / Data aktualizacji: 10.10.2017 06:19
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Kultura
Komentarze

Teresa i Mirek Bielińscy
Kielce. 09.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach zorganizowało w Domu Środowisk Twórczych benefis Teresy i Mirosława Bielińskich - znanego małżeństwa aktorów od lat pracujących w kieleckim teatrze. W tym roku mija łącznie 70 lat ich pracy artystycznej.

Prezes Stowarzyszenia Grzegorz Strzelczyk podkreśla, że kielczanie szanują i cenią Bielińskich nie tylko za ich kreacje aktorskie. Małżeństwo stało się przykładem umiejętności pogodzenia życia zawodowego z rodzinnym. Według Strzelczyka Teresa i Mirosław Bielińscy wpisują się w inną legendę kieleckiego Teatru, sławne małżeństwo Ireny i Tadeusza Byrskich.

Stowarzyszenie z okazji jubileuszu wydało album z fotografiami ze wszystkich spektakli, w których Teresa i Mirosław Bielińscy wystąpili razem. Sami Jubilaci nie kryli wzruszenia, bowiem zgodnie z tradycją, benefis przygotowywany był przez przyjaciół w głębokiej tajemnicy. Podkreślali też, że ich marzeniem jest ciągle występować w teatrze, w tym także w radiowych słuchowiskach.

Teresa i Mirosław Bielińscy są absolwentami wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Po studiach pracowali w Tarnowie skąd w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na stałe przenieśli się do Kielc. W swoim dorobku mają role w kilkudziesięciu spektaklach teatralnych, ale też w filmach i serialach oraz w słuchowiskach realizowanych w Radiu Kielce. Oboje są  laureatami plebiscytu "O dziką różę", w którym widzowie i dziennikarze wybierają najlepszych aktorów sezonu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution