101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zatrzymanie byłego posła PSL legalne i prawidłowe

Data publikacji: 09.10.2017 15:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Andrzej P. zatrzymany
Fot. Radio Kielce

Zatrzymanie oraz przeszukanie Andrzeja P., byłego posła PSL i byłego prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach były legalne, zasadne i prawidłowe – stwierdził Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia.

Mężczyzna w czerwcu został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jest podejrzany o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego, w celu uzyskania korzyści majątkowej, powoływanie się na wpływy w instytucji samorządowej i państwowej oraz podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu spraw w tych instytucjach w zamian za łapówkę. Mężczyzna nie zgodził się z decyzją o zatrzymaniu i skierował zażalenie na to postanowienie. W piątek, wniosek ten został rozpatrzony przez sąd.

Oprócz Andrzeja P., CBA zatrzymało 4 inne osoby, między innymi Jacka Tarnowskiego, burmistrza Połańca oraz byłego prezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice - Cezarego T.

Zarzucane podejrzanym czyny są związane z niezrealizowaną inwestycją w Połańcu. Firma Nemex miała tam zbudować zakład i stworzyć tysiąc miejsc pracy. Do realizacji tych planów nie doszło. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions