101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nieformalnie o startupach

Data publikacji: 09.10.2017 16:06
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Maciej Balasiński - ambasador fundacji Startup Poland Camp, Rafał Nowak - dyrektor Wzgórza Zamkowego, Marcin Januchta - Kielecki Park Technologiczny
Kielce. 09.10.2017 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

W całej Polsce rozpoczyna się dziś Startup Poland Camp, czyli seria spotkań poświęconych tematyce nowych, rozwijających się firm. W sześciu miastach zaplanowano 10 spotkań dotyczących tej tematyki. Projekt wspierany jest przez internetowego giganta Google, a pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Fundacja Startup Poland Camp.

Do udziału w kieleckiej odsłonie został zaproszony Instytut Dizajnu oraz Kielecki Park Technologiczny. Pierwsze spotkanie, na temat zdobywania finansowania dla rozwijających się firm odbędzie się 11 października w Instytucie Dizajnu. Maciej Balasiński - ambasador fundacji Startup Poland Camp podkreśla że jest to sposób na ożywienie lokalnych społeczności młodych przedsiębiorców. Do udziału zostali zaproszeni inwestorzy oraz reprezentacji funduszy inwestycyjnych. Wyjaśnią jakich dokumentów wymaga się od spółki poszukującej wsparcia, a także co robić dalej w wypadku, gdy takie dofinansowanie otrzymamy.

Spotkania są organizowane w konwencji nieformalnego, otwartego spotkania, którego celem jest integracja oraz wymiana doświadczeń i dobra zabawa. Maciej Balasiński podkreśla, że przyjęto zasadę trzech prelegentów. Wśród zaproszonych znalazła się Daria Czarnecka – specjalista w Departamencie Rozwoju Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju, która opowie o stworzonym niedawno portalu dla startupów, a także metodach pozyskiwania funduszy. Będzie też dr Paweł Smółka – partner i członek zarządu firmy Nanovision a także Konrad Gawłowski - menadżer inwestycyjny w grupie "Satus".

Prelekcje zaplanowane na 11 października, odbędą się w Instytucie Dizajnu o godzinie 18.00.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions