101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowoczesny budynek powstanie w „Trójkącie Bermudzkim” [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 09.10.2017 16:11
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Nowy budynek który ma powstać w Trójkącie Bermudzkim. Wizualizacje

Kielce. Nowy budynek, który ma powstać w Trójkącie Bermudzkim. Wizualizacje
10.10.2017 / Fot. TERA GROUP

W tzw. kieleckim Trójkącie Bermudzkim powstanie nowy budynek. Inwestycję zrealizuje ApolloPlast. Plany zakładają, że budynek będzie miał podobne gabaryty do obiektów Becher i Aqua, które usytuowane są wzdłuż tej samej ulicy. Na parterze znajdą się lokale usługowe, a pozostałe piętra zajmą powierzchnie biurowo-usługowe. Od strony południowej zaplanowano natomiast mieszkania.

W przyszłości ciąg takich budynków ma powstać aż do Silnicy. Z kolei od strony ulicy Piotrkowskiej wybudowane zostaną mniejsze kamienice o charakterze staromiejskim.

Ponadto, pomiędzy budynkami zaprojektowano pasaż o charakterze handlowo - spacerowym. Połączy on ulicę Piotrkowską z al. IX Wieków Kielc. Ze względu na dużą różnicę poziomu między ulicami, alejka zostanie wyposażona w system ramp dla wózków, natomiast po brzegach mają pojawić się schody. W centralnej części uliczki zaprojektowano elementy małej architektury: donice, siedziska i balustrady.

Budowa pasażu ma zostać wciągnięta w miejskie projekty rewitalizacji, a pieniądze na jej realizację mają częściowo pochodzić z funduszy unijnych. Jej koszty - to około 500 tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution