101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Politechnika stawia na rozwój energetyki przyszłości

Data publikacji: 09.10.2017 18:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.6.2015 Kielce. Politechnika Świętokrzyska

19.6.2015 Kielce. Politechnika Świętokrzyska
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wspólny projekt naukowy planują realizować Politechnika Świętokrzyska oraz skarżyski oddział Polskiej Grupy Energetycznej Dystrybucja S.A. Dziś podpisano umowę o współpracy. Profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor kieleckiej uczelni podkreśla, że kooperacja będzie miała bardzo praktyczny wymiar.

- Grupa potrzebuje partnera naukowego w swoich projektach, nam z kolei również zależy na współpracy przy naszych działaniach. Został podpisany list intencyjny. Chodzi o wspólny projekt stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych - tłumaczy profesor Trąmpczyński.

Politechnika Świętokrzyska zamierza opracować takie stacje ładowania. Uczelnia będzie chciała uzyskać na ten cel grant finansowy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Rektor kieleckiej uczelni przyznaje, że samochody elektryczne nie są jeszcze popularne, ale najprawdopodobniej w najbliższym czasie to się zmieni.

- Sam widziałem stacje w Norwegii, gdzie ładowano samochody Tesli. To jest na razie pewien margines, ale to jest jeden z kierunków rozwoju motoryzacji i trzeba się do tego przygotować. Projekt będzie prowadził Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki - mówi Wiesław Trąmpczyński.

Politechnika i PGE planują również wspólnie pracować między innymi nad rozwojem branży odnawialnych źródeł energii.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution