101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Chirurgia naczyniowa nie zniknie ze Starachowic?

Data publikacji: 10.10.2017 10:28
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Danuta Krępa starosta powiatu starachowickiego
Kielce. 10.10.2017 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Powstanie w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach oddziału chirurgii naczyniowej jest możliwe - uważa starosta Danuta Krępa. Od 1 października, świadczące usługi w tym zakresie Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zawiesiły funkcjonowanie, ponieważ nie znalazły się w sieci szpitali. To oznacza, że nie są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W związku z tym prowadzimy konkretne działania zmierzające do uruchomienia takiego oddziału w szpitalu powiatowym - mówiła na naszej antenie Danuta Krępa. Pierwszy krok to wpisanie do statutu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej oddziału chirurgii naczyniowej. Potem odbędzie się Rada Społeczna szpitala i Rada Powiatu, ponieważ zmiany w statucie musi uchwalić to gremium.

Danuta Krępa zapewnia jednocześnie, że są specjaliści w tej dziedzinie, którzy wyrazili chęć dalszej pracy w Starachowicach. To osoby, które zatrudnione były w Klinikach Serca. Teraz są gotowe pozostać w szpitalu. Bardzo istotne w tym momencie są finanse, dlatego wystąpiliśmy do NFZ o pomoc w pozyskaniu pieniędzy na funkcjonowanie oddziału - informuje starosta.

Oddziały chirurgii naczyniowej w naszym regionie znajdują się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich. Starosta starachowicki uważa, że to za mało. Obecnie mieszkańcy powiatu muszą jeździć po pomoc do odległych o 60 km Kielc, lub Końskich. Tymczasem w  przypadku zagrożenia życia, czas odgrywa kluczową rolę - dodaje starosta.

Inicjatywę utworzenia oddziału chirurgii naczyniowej w Starachowicach poparli parlamentarzyści PiS: Marek Kwitek, Andrzej Kryj, a także wicewojewoda Andrzej Bętkowski i radny Tomasz Margula z Klubu "Razem dla Mieszkańców".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions