101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Niepełnosprawni rywalizowali w turnieju badmintona

Data publikacji: 10.10.2017 11:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Nowiny. Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych
Nowiny. 10.10.2017 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Prawie 100 osób niepełnosprawnych intelektualnie, z całego województwa świętokrzyskiego bierze udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach. To podopieczni klubów sportowych, działających przy warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej i środowiskowych domach samopomocy.

Jak informuje Edyta Ciepluch, współorganizator imprezy, celem zawodów jest nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.

- Zawodnicy mogą się spotkać. To dla nich też okazja wyjścia poza teren ośrodka zamkniętego, typu warsztat terapii zajęciowej, czy dom pomocy społecznej. Oni poprzez takie imprezy wychodzą do innych ludzi – podkreśla Edyta Ciepluch.

W zawodach bierze udział m.in. Rafał Mroz z Klubu Olimpiad Specjalnych „Tornado” ze Skarżyska – Kamiennej, który w badmintona gra od 14 lat.

- To moja ulubiona dyscyplina sportowa. Trzeba w nią włożyć dużo wysiłku, ale przy tym można dużo się nauczyć i poznać wiele interesujących osób – dodaje Rafał Mroz.

Najlepsi uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale. Organizatorem Świętokrzyskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Nowinach jest Klub Olimpiad Specjalnych Super Nowa oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions