101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Geodeci patronem kieleckiego ronda

Data publikacji: 10.10.2017 11:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rondo na skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej, Jeleniowskiej i Generała Władysława Sikorskiego.
Kielce. 10.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Geodeci będą mieli w Kielcach swoje rondo. Ta grupa zawodowa ma patronować skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej, Jeleniowskiej i Generała Władysława Sikorskiego. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, "nadanie takiej nazwy rondu byłoby uhonorowaniem pracy geodetów, którzy (…) wyznaczają i współtworzą otaczającą nas przestrzeń. Uczestniczą od początku do końca we wszystkich procesach inwestycyjnych, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego i społecznego miast i wsi".

Dodatkowo, nadanie tej nazwy uświetniłoby uroczystości 70-lecia powstania oddziału świętokrzyskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, które odbędą się w 2018 roku. Na uroczystość zostaną zaproszeni geodeci z całego kraju, przedstawiciele Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Geodeta Kraju.

Nadanie nazwy Geodetów zostało pozytywnie zaopiniowane przez zespół do spraw nazewnictwa ulic i placów w  Kielcach. O nadaniu nowej nazwy zadecydują radni 19 października, podczas najbliższej sesji rady miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions