101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Geodeci patronem kieleckiego ronda

Data publikacji: 10.10.2017 11:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Rondo na skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej, Jeleniowskiej i Generała Władysława Sikorskiego.
Kielce. 10.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Geodeci będą mieli w Kielcach swoje rondo. Ta grupa zawodowa ma patronować skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej, Jeleniowskiej i Generała Władysława Sikorskiego. Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, "nadanie takiej nazwy rondu byłoby uhonorowaniem pracy geodetów, którzy (…) wyznaczają i współtworzą otaczającą nas przestrzeń. Uczestniczą od początku do końca we wszystkich procesach inwestycyjnych, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego i społecznego miast i wsi".

Dodatkowo, nadanie tej nazwy uświetniłoby uroczystości 70-lecia powstania oddziału świętokrzyskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, które odbędą się w 2018 roku. Na uroczystość zostaną zaproszeni geodeci z całego kraju, przedstawiciele Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Geodeta Kraju.

Nadanie nazwy Geodetów zostało pozytywnie zaopiniowane przez zespół do spraw nazewnictwa ulic i placów w  Kielcach. O nadaniu nowej nazwy zadecydują radni 19 października, podczas najbliższej sesji rady miasta.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions