101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Muzeum Narodowe poszukuje wolontariuszy

Data publikacji: 10.10.2017 13:24
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Muzeum Narodowe w Kielcach, Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Uczniowie świętokrzyskich szkół mogą uczyć się sztuki, pomagając Muzeum Narodowemu w Kielcach. Instytucja organizuje wolontariat dla młodych ludzi, w wieku od 15 do 18 lat. Chętni będą przez dwa lata pomagać m. in. w przygotowaniu ekspozycji, opiece nad zabytkami i akcjach przybliżających zbiory osobom niepełnosprawnym.

Ideą jest stworzenie muzeum społecznego, w którym uczniowie będą zgłaszać własne pomysły działań – zapowiada Natalia Łakomska z Muzeum Narodowego w Kielcach.

Szczególnie poszukiwane są osoby, które np. piszą blogi lub publikują w sieci filmy i zdjęcia. Ich potencjał może zostać wykorzystany do działań promocyjnych. Marzeniem organizatorów jest posiadanie przynajmniej jednego wolontariusza w każdej szkole ponadgimnazjalnej. Pełniłby on rolę ambasadora, przekazującego innym uczniom informację o działaniach muzeum.  

Pierwszym wyzwaniem dla wolontariuszy będzie opracowanie strategii promocyjnej dla projektu "Muzeum za złotówkę”. Młodzież musi się zastanowić, jak zachęcić do zwiedzania osoby między 7, a 26 rokiem życia. W zamian za swoje zaangażowanie, chętni wezmą udział w kursie przygotowującym do olimpiady i matury z historii sztuki – dodaje Natalia Łakomska. Kurs potrwa ok. 2 lat. Uczniowie będą spotykać się w każdą niedzielę na wykładach i warsztatach, podczas których będą analizować dzieła znajdujące się w zbiorach muzeum.

Muzeum Narodowe planuje przyjąć ok. 50 wolontariuszy. Dotąd zgłosiło się 20 osób. Wśród nich jest Jakub Wydra, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Zdecydował się na wolontariat, ze względu na możliwość zdobycia doświadczenia, które będzie przydatne w przygotowaniach do studiów z zarządzania kulturą i nowymi mediami. Podoba mu się też praktyczny charakter zajęć i możliwość lepszego poznania muzeum. Uczeń spodziewa się, że do jego zadań będzie należała np. pomoc w marketingu i docieraniu do młodych.

Uczniowie chętni do wolontariatu w Muzeum Narodowym muszą przedstawić CV i list motywacyjny. Każdy podpisze umowę o współpracy jako wolontariusz.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions