101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nauczyciele u szczytu kariery

Data publikacji: 10.10.2017 15:11
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
20.10.2016 Kielce. Nauczyciele otrzymują awansy zawodowe.

20.10.2016 Kielce. Nauczyciele otrzymują awansy zawodowe.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejni nauczyciele w województwie świętokrzyskim uzyskali awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. W sumie, w tym roku jest to 467 osób. W poniedziałek awans oficjalnie otrzymali nauczyciele z powiatu kieleckiego, dziś odebrali go pedagodzy z powiatów: jędrzejowskiego oraz włoszczowskiego.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty informuje, że w naszym województwie najwyższy stopień awansu zawodowego ma aż 80 procent nauczycieli. Ma to swoje dobre i złe strony. Plusem jest, że lekcje prowadzą osoby bardzo doświadczone, które przez lata zdobywały kolejne stopnie awansu zawodowego. Z kolei zagrożeniem jest to, iż część nauczycieli traci motywację do dalszego samorozwoju.

Kazimierz Mądzik podkreśla, że zagrożenie z tym związane dostrzega Anna Zalewska, minister edukacji.

- Część nauczycieli dyplomowanych nie ma motywacji finansowej by dalej się rozwijać. Stąd pomysł ministerstwa edukacji na dodatek dla nich, tak zwane nauczycielskie 500 plus – mówi kurator. Byłby to dodatek motywujący, który otrzymywaliby nauczyciele dyplomowani.

Kazimierz Mądzik podkreśla, że na razie pomysł jest opracowywany przez resort edukacji.

- Nie ma jeszcze żadnych regulacji ani przepisów. Ale jedno jest pewne, dodatek będzie przyznawał dyrektor szkoły. Oczywiście nie wszystkim nauczycielom dyplomowanym, tylko tym najbardziej zaangażowanym – tłumaczy Kazimierz Mądzik.

Niewykluczone, że resort edukacji zdecyduje się też na dodanie kolejnego stopnia awansu zawodowego, co również zmotywowałoby nauczycieli do dalszego doskonalenia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution