101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ostrowieccy działacze PO składają odwołanie

Data publikacji: 10.10.2017 15:40
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja powiatowych działaczy PO tworzących do wczoraj zarząd ostrowieckiej PO. Od lewej: Jolanta Fornalska - wiceprzewodnicząca, Barbara Buszkiewicz - skarbnik, Eligiusz Mich - przewodniczący i wicestarosta, Jerzy Brożyna - członek zarządu, a także przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego
Ostrowiec Świętokrzyski. 27.09.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Członkowie Platformy Obywatelskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego złożyli do Zarządu Krajowego partii odwołanie od decyzji o rozwiązaniu powiatowych struktur ugrupowania podjętej przez Pawła Zalewskiego, komisarza PO w regionie świętokrzyskim.

Odwołanie to reakcja na wypowiedź przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Kielcach sugerował, że członkowie rozwiązanych struktur mogą skorzystać z takiego trybu.

Jak informuje Eligiusz Mich, były przewodniczący ostrowieckiej Platformy, decyzja o rozwiązaniu struktur była niezrozumiała tym bardziej, że opierała się na tendencyjnych i nieprawdziwych argumentach jednej osoby. Tryb odwoławczy pozwoli na zapoznanie Krajowego Zarządu Platformy Obywatelskiej z pozostałymi opiniami. Według wicestarosty Paweł Zalewski źle zdiagnozował sytuację polityczną w województwie świętokrzyskim i doprowadził do rozwiązania jednej z najlepiej działających struktur w regionie. Dodaje, że komisarz miał wzmocnić partię, a dotychczasowymi ruchami tylko ją osłabia.

Jak informowaliśmy, kilkudziesięciu członków platformy chciało zawiesić swoje członkostwo w ugrupowaniu. Dalsze ich postępowanie będzie uzależnione od decyzji Zarządu Krajowego. Nie wiadomo dokładnie, kiedy wniosek zostanie rozpatrzony. Październik będzie gorącym czasem dla całej Platformy Obywatelskiej.

- Teraz trwa tydzień sejmowy, w przyszłym tygodniu będzie konwencja Platformy Obywatelskiej i konwencja samorządowa, na której zostanie przedstawiony program partii na kampanię samorządową i ewentualne zmiany w statucie zbliżających się wyborów wewnętrznych - tłumaczy Eligiusz Mich.

Były przewodniczący PO w powiecie ostrowieckim ma nadzieję, że Zarząd Krajowy podejmie decyzję jeszcze w październiku. Mimo prób nie udało nam się skontaktować z komisarzem Pawłem Zalewskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution