101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nauczycielskie awanse w Jędrzejowie

Data publikacji: 10.10.2017 18:22
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Awanse na stopień nauczyciela dyplomowanego  pedagodzy z powiatu jędrzejowskiego

Awanse na stopień nauczyciela dyplomowanego - pedagodzy z powiatu jędrzejowskiego
Jędrzejów / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Pięćdziesięcioro dwoje pedagogów z powiatów jędrzejowskiego i włoszczowskiego otrzymało dziś awanse zawodowe na stopień nauczyciela dyplomowanego. Uroczystość odbyła się w jędrzejowskim Centrum Kultury.

Najwyższe w hierarchii nauczycielskiej stopnie wręczał świętokrzyski wicekurator oświaty Tomasz Pleban. Jak poinformował, w naszym regionie awanse uzyskało w sumie 467 osób. Najwięcej nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, ponadto nauczyciele języków obcych i przedmiotów zawodowych. Tomasz Pleban wyraził nadzieję, że od 2020 roku duża grupa nauczycieli dyplomowanych z naszego regionu otrzyma tzw. dodatek wyróżniający, który będzie ich motywował do dalszego rozwoju.

Awanse zawodowe otrzymały m.in. Anna Adamczyk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Iwona Łukasik, nauczyciel wychowania przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. Jak powiedziały, jest to dla nich ogromne wyróżnienie i docenienie dotychczasowej trudnej, ale pięknej i satysfakcjonującej pracy z dziećmi.

Maria Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie powiedziała, że w tej placówce 85 procent pedagogów ma tytuł nauczyciela dyplomowanego. Dodała, że nie jest łatwo uzyskać awans zawodowy, tym bardziej cieszą ją sukcesy nauczycieli.

Podczas uroczystości wręczenia awansów z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Podchojnach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution