101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dramatyczna sytuacja we włoszczowskim szpitalu. Lekarze rezygnują z pracy

Data publikacji: 11.10.2017 10:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Włoszczowa. Szpital im. Jana Pawła II
Włoszczowa. 03.04.2014 / Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Czterech z ośmiu lekarzy z dwóch oddziałów wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie zrezygnowało z pracy z trzymiesięcznym terminem wypowiedzenia. Jak mówią, są przepracowani, a dyrektor ich unika i nie chce z nimi rozmawiać o zatrudnieniu dodatkowych specjalistów.

Jak już informowaliśmy, od 1 października działalność na miesiąc w związku z brakiem kadry lekarskiej zawiesił oddział ginekologiczno - położniczy w tamtejszym szpitalu. Sytuacją zaniepokojeni są włoszczowscy radni. Ich zdaniem, zarząd powiatu powinien pełnić większy nadzór nad pracą dyrektor szpitala.

Radny Łukasz Karpiński uważa, że nie prowadzi on żadnych działań, mających na celu pozyskanie nowych lekarzy.

- To jest kolejny przykład tego, że zarząd powiatu doprowadza niestety do powolnego wygaszania naszego szpitala - dodaje Łukasz Karpiński.

Renata Łowicka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych we włoszczowskim szpitalu, a jednocześnie przewodnicząca komisji zdrowia w radzie powiatu włoszczowskiego uważa, że winą za odchodzenie lekarzy z pracy należy obarczyć dyrektor szpitala.

- Jeżeli jest problem z pozyskaniem nowych specjalistów, a nie szanuje się i nie rozmawia się z kadrą, która pracuje, nie próbuje się jej zatrzymać, to efekt tego może być taki, że na oddziale wewnętrznym nie będzie żadnego lekarza - stwierdza Renata Łowicka.

Jerzy Suliga, starosta powiatu włoszczowskiego mówi, że uda się pozyskać lekarzy, którzy podejmą pracę na oddziale wewnętrznym w tamtejszym szpitalu.

- W tym tygodniu spotkałem się z załogą i panią dyrektor. Lekarze mówili, że dyrekcja nie chce z nimi rozmawiać. Narzekali, że jest ich za mało, by mogli pracować i na oddziale wewnętrznym i na szpitalnym oddziale ratunkowym. Dyrektor zadeklarowała, że będzie szukać kadry medycznej. Musimy podjąć te działania, ponieważ sytuacja zrobiła się bardzo trudna. Tu potrzebna jest dobra wola pani dyrektor - stwierdził Jerzy Suliga.

Joanna Ochał, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie do 17 października przebywa na zwolnieniu lekarskim. W najbliższym czasie zarząd powiatu włoszczowskiego podejmie decyzję co do dalszej pracy i współpracy z obecną dyrektor włoszczowskiej lecznicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions