101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Odciśnięte dłonie aktorów na wystawie serialu "Ojciec Mateusz"

Data publikacji: 11.10.2017 14:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Aktorzy Kinga Preis i Michał Piela odsłonili w Sandomierzu swoje odciśnięte w brązie dłonie
Sandomierz. 11.10.2017 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Aktorzy Kinga Preis i Michał Piela odsłonili dziś w Sandomierzu swoje odciśnięte w brązie dłonie. Można je oglądać na stałej wystawie serialu "Ojciec Mateusz", gdzie są m. in. figury woskowe głównych postaci filmowych. Odciski dłoni umieszczono w specjalnej oprawie i zawieszono na ścianie przy wejściu na ekspozycję.

Kinga Preis zapewnia, że to wydarzenie na stałe uwiecznia pamięć o pracy ekipy "Ojca Mateusza" w Sandomierzu. Dodaje, że odciśnięte dłonie, to pomysł idący śladami najlepszych festiwali filmowych odbywających się w Nowym Jorku i Los Angeles, gdzie całe ulice pełne są odcisków dłoni gwiazd.

Michał Piela stwierdził, że po raz pierwszy odciskał swoje dłonie z myślą o ich stałym eksponowaniu. Żartował, że ma nadzieję na kolejne tego typu propozycje. Mówił też o swojej pracy na planie filmowym w Sandomierzu, którą bardzo lubi. Był w tym mieście już ponad 30 razy, a w perspektywie są kolejne przyjazdy, dzięki czemu  będzie mieć okazję jeszcze lepiej poznać miasto.  

Producent serialu - Krzysztof Grabowski uważa, że odciśnięte dłonie aktorów, to jeden z elementów promujących film i wystawę. W ciągu 5 miesięcy, ekspozycję poświęconą "Ojcu Mateuszowi" zwiedziło ponad 50 tysięcy osób. Właściciel ekspozycji Artur Wnuk informuje, że na początku przyszłego roku, na wystawie pojawi się kolejna - piąta figura woskowa z obsady aktorskiej "Ojca Mateusza", nie chciał jednak na razie ujawniać, czyja będzie to postać .

Na wystawie "Ojca Mateusza” w Sandomierzu swoje odciśnięte w brązie dłonie mają także: odtwórca głównej roli Artur Żmijewski i Piotr Polk, grający komendanta policji Oresta Możejkę.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution