101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kilogramy groszy dla potrzebujących. Dzięki akcji PCK

Data publikacji: 11.10.2017 20:51
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Doroczna narada opiekunów szkolnych kół Polskiego Czerwonego Krzyża działających w powiecie jędrzejowskim

Doroczna narada opiekunów szkolnych kół Polskiego Czerwonego Krzyża, działających w powiecie jędrzejowskim
Jędrzejów. 11.10.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Jędrzejowie odbyła się doroczna narada opiekunów szkolnych kół Polskiego Czerwonego Krzyża, działających w powiecie. Jolanta Stępień - prezes oddziału rejonowego PCK poinformowała, że w 52 szkołach wszystkich szczebli zrzeszonych jest 530 członków, ponadto współpracuje z nimi 1020 wolontariuszy.

Jak dodała - szkolne koła PCK mają ogromne znaczenie w procesie wychowywania młodych ludzi, ponieważ wyrabiane są u nich nawyki dbania o zdrowie oraz niesienia pomocy potrzebującym, co na pewno zaowocuje w dorosłym życiu.

Podczas spotkania podsumowana została akcja "Gorączka złota”, dzięki której w minionym roku szkolnym udało się zebrać ponad 3 tysiące 600 złotych w samych grosikach. To 355 kilogramów "miedziaków" - powiedziała Aneta Ostrowska instruktor PCK. Jak dodała - w akcji wzięło udział 14 szkół i 2 przedszkola.

Doroczna narada opiekunów szkolnych kół Polskiego Czerwonego Krzyża, działających w powiecie jędrzejowskimJędrzejów. 11.10.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W akcji "Gorączka złota” pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mierzawie, drugie: Szkoła Podstawowa w Lubczy i Gimnazjum w Sobkowie, natomiast trzecie: Szkoła Podstawowa w Warzynie oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 w Jędrzejowie. W kategorii "przedszkola" najlepsze okazały się przedszkola z Jasionny i Mierzawy.

Jak mówi Małgorzata Skowron-Gałczyńska, opiekun PCK w Samorządowej Szkole Podstawowej w Lubczy - w jej placówce dzieci zebrały ponad 37 kilogramów grosików. - To bardzo ważna akcja, ponieważ dzięki niej udaje się pomóc najbardziej potrzebującym - dodaje.

Członkowie Szkolnych Kół PCK z powiatu jędrzejowskiego brali udział m. in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Promocji Zdrowego Stylu Życia". Uczestniczyli też w rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, w zbiórkach żywności oraz w międzyszkolnych turniejach pod hasłem "Młoda Krew Ratuje Życie" zorganizowanych przez Oddział Okręgowy PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych realizowane były projekty z zakresu profilaktyki uzależnień.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution