101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ministerialne pieniądze na leczenie niepłodności w Kielcach

Data publikacji: 12.10.2017 11:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Szpital Wojewódzki, SOR
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będą leczone osoby, które mają problemy z bezpłodnością. Placówka będzie pomagać zarówno parom małżeńskim, jak i osobom pozostającym w związkach partnerskich.

Profesor Wojciech Rokita, wojewódzki konsultant ds. ginekologii informuje, że leczenie obejmie obie płcie. - Po diagnostyce endoskopowej, będziemy stosować różne schematy leczenia, które mają doprowadzić do zajścia w ciążę. U kobiet, specjaliści będą sprawdzać i wykluczać czynnik jajowodowy niepłodności. Z kolei mężczyzn będziemy poddawać pełnej diagnostyce andrologicznej z badaniem nasienia włącznie – wyjaśnia.

Program będzie obejmował najnowsze metody diagnostyki i leczenia niepłodności, ale z wyłączeniem metody in vitro. Pieniądze na działanie przyznało Ministerstwo Zdrowia. - Dostaliśmy już fundusze na remont i adaptację pomieszczeń, w którym będzie się mieściło centrum. Remont ma się zakończyć do 15 grudnia, co oznacza, że w pierwszym kwartale przyszłego roku powinniśmy zacząć przyjmować pacjentów – mówi Wojciech Rokita.

Jak dodaje, w utworzenie w Kielcach ośrodka leczenia bezpłodności aktywnie włączył się Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia. W Polsce, co 10 para ma problem z posiadaniem potomstwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions